Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 43 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5
Casatoria cu un catolic dupa divortul de un protestant? 
Autor Mesaj
Membru Junior

Mesaj Re: Casatoria cu un catolic dupa divortul de un protestant?
Nae scrie:
Lăudat fie Isus!
ancuta240783 scrie:
As fi putut sa-l caut pe preotul bisericii la care mergem in prezent,dar am ales sa scriu intati aici,si imi este atat de teama de ceea ce ati putea sa imi scrieti.Poate nu am postat subiectul unde trebuia,dar doresc raspunsul unui preot.Va multumesc.

Bine ai venit, Anca!

Cel mai bine ai fi făcut dacă ai fi încercat să vorbeşti cu preotul de la biserica pe care o frecventaţi.
Bănuiesc că de aceea ai început cu acest forum pentru că eşti oarecum protejată de un anonimat care nici aşa nu te ajută la nimic.
Tu cam ştii care e situaţia; aşadar încearcă să vorbeşti cu acel preot.

Felicitari ANCA !!! NU tine cont de dogmele bisericesti , roaga-te la Dumnezeu in fiecare clipa si El iti va netezi cararile ! Ai incredere in Dumnezeu !

03 Noi 2011, 21:22
Administrator

Locaţie: Montreal, Canada
claudiu68 scrie:
NU tine cont de dogmele bisericesti ,...
O astfel de afirmatie din partea unuia auto-declarat greco-catolic trebuie cel putin avertizata!

Nu aceasta este solutia! Nu cred ca Dumnezeu asculta rugaciunile facute fara a tiune cont de dogmele Bisericii pe care tocmai El a infiintat-o, pentru noi!

03 Noi 2011, 21:40
Profil WWW
Membru Senior

Din cate stiu eu (pot sa ma insel ca nu sunt preot) BC nu recunoaste ,,tainele,, sectare adica prin consecinta ar trebui sa nu fie recunoscuta nici casatoria in cadrul cultului adventist, decat ca adulter
.

29 Noi 2012, 18:19
Profil YIM
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 43 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5