Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 12 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2
Pentru apararea familiei asa cum o stim 
Autor Mesaj
Membru

Locaţie: Germania
Mesaj Re: Pentru apararea familiei asa cum o stim
Joana Sabbagh scrie:
Orientarea sexuala a fiecaruia este problema persoanei respective.

De acord, nimeni nu poate fi fortat sa mearga spre Dumnezeu, daca nu vrea. Dumnezeu ne-a dat tuturor vointa libera. De asemenea e problema persoanei respective cum va sta in fata lui Dumnezeu la judecata finala, inclusiv problema Dv. pentru a justifica ceva e e intrinsec contra naturii si contra planului lui Dumnezeu.
Joana Sabbagh scrie:
Bineinteles, nu sunt de acord cu cei care ies pe strada "haide ma, sa ne aparam drepturile", asta nu. Dar ei totusi o fac, si ii inteleg, pt oameni ca fkjdjskjd69 care urasc pur si simplu pe cei de alta orientare sexuala decat el/ea.
Din care afirmatie a mea rezulta ca as uri pe cineva? Aceasta e eticheta tipica pe care o primeste oricine afirma ca homosexualiltatea e ceva gresit: automat e etichetat ca si "bigot" sau "hater" sau "-phobic" (ca in timpul comunismului: cine indraznea sa critice sistemul, obligatoriu era declarat ca agent sau tradator imperialist)
Joana Sabbagh scrie:
Sa nu ajungem sa ii discriminam.
A discrimina (adica a spune ce e corect si ce e gresit) e uneori necesar, altfel toti ar lua-o razna, in directia dorita de Dv.
Joana Sabbagh scrie:
Cred ca toti cei care au gandiri inapoiate (gandiri prin care nu suporta pe cei cu orientare sexuala diferita de a lor), sunt persoane frustrate.
Prefer sa am gandire inapoiata, adica sa ma intorc la Dumnezeu, decat sa merg inainte spre o prapastie morala (cum fac "progresistii" de azi).
Joana Sabbagh scrie:
Dar sa nu facem afirmatii nefondate.
Ati si facut deja.

Joana Sabbagh scrie:
Si nu, gjfdkgfks69, iti amintesc ca Dumnezeu niciodata nu va uri pe cei de alte orientare sexuala decat noi. Dumnezeu ne iubeste pe toti.

Perfect adevarat. Nici nu am afirmat vreodata ca Dumnezeu ar uri pe cineva. Dumnezeu ne iubeste pe toti si ne cheama pe toti sa ne intoarcem la El. Dumnezeu uraste in schimb pacatul. Dumnezeu ne iubeste pana in ultima clipa a vietii noastre pe pamant si ne roaga pana in ultima clipa a vietii noastre sa ne intoarcem la El. In schimb, dupa ce plecam din lumea aceasta, urmeaza judecata finala, cand fiecare va da socoteala pentru ca nu a vrut sa se intoarca la Dumnezeu (adica daca a murit cu pacate de moarte pe suflet, fara sa se fi spovedit inainte).
Joana Sabbagh scrie:
Dumnezeu nu uraste, dar eu... ii urasc din tot sufletul pt ca sunt oameni fara creier. Oameni care nu pot vedea mai departe de lungul nasului. De asta tara noastra e in rahat... pt discriminatori de genul asta.

Sunteti de plans pentru ura Dv. Si e foarte interesanta afirmatia Dv. privind starea tarii. Deci ne merge greu in Romania pentru ca saracutii de ei ar fi discriminati. Deci sa deduc logic ca vreti sa spuneti ca daca s-ar legifera asemenea "casatorii", ar incepe sa ne mearga bine in Romania ? Pe ce va sustineti afirmatiile ? De fapt, cine pe cine discrimineaza ?
Nu imi fac probleme ca afirmatiile mele sunt rastalmacite si interpretate in acest mod. Asa faceau si comunistii din alb negru si invers, asa fac si neomarxistii culturali din ziua de azi.
Puteti citi din oricare din Evanghellile sinoptice (Matei, Marcu, Luca) fragmentul cu fericirile, care este recitat si in timpul Liturghiei Sf. Ioan Gura de Aur (la greco-catolici si la ortodocsi):
"Fericiti sunteti, cand va vor batjocori pe voi si va vor asupri, si mintind vor zice tot cuvantul rau impotriva voastra pentru Mine. Bucurati-va si va veseliti, ca plata voastra multa este in ceruri".

Cine are minte, sa se roage la Dumnezeu ca sa isi salveze sufletul! Vorba apostolului Paul: "am incercat sa ii mantuiesc (sa ii salvez) macar pe cativa dintre ei."

25 Ian 2017, 18:09
Membru Senior

Mesaj Re: Pentru apararea familiei asa cum o stim
....
http://medlive.hotnews.ro/a-fost-creat- ... ionar.html

31 Ian 2017, 16:41
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 12 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2