Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 16 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2
hobby 
Autor Mesaj
Membru Junior

Mesaj Re: hobby
Timpul liber il am doar in weekend deci incerc sa fiu cat mai aproape de familie...eventual vineri sau sambata seara ma mai retrag cu prietenii la o cafenea sa mai povestim ce am facut :o

15 Ian 2013, 11:29
Profil WWW
Membru Junior

desenez, scriu poezie sau proza, citesc, ma plimb cu rolele (cand imi permite si timpul), gatesc :)

14 Ian 2014, 10:09
Membru Junior

Iar eu incerc sa imi creez un blog ori un site prin care sa pot sa vand niste biuterii pentru fete mai mari sau mai mici, fata de varsta mea. Sunt hand-made, fac asta de mult timp, am facut sute de cadouri de genul acesta, fara sa cer bani insa, de cand sunt la facultate, m-ar ajuta foarte mult niste bani in plus, in Timisoara. De aceea, va ceream ajutorul, daca se poate, sa imi spuneti despre vreo firma care vinde spatiu de hosting si nume de site-uri sau domenii web, cum am vazut ca se numesc... Imi poate da cineva niste idei sau sugestii? I
Ontopic: imi place foarte mult ca in timpul liber sa cos si sa fac bijuteriii din acril si nu numai. Imi place foarte mult si cred ca asta e vocatia mea, cel putin referitor la indeletnicirea pe care o am si pe care o fac cu mare placere si dedicatie.

27 Mar 2014, 13:22
Membru Senior

Locaţie: Tinuturile Loarei, Franta
antarctic scrie:
Imi poate da cineva niste idei sau sugestii?

Situl religios pe care l-am facut si pe care va invit sa-l parcurgeti www.catehism.ro este parcat gratis la globe hosting. Dar spatiul este limitat: nu pot pune animatie sau alte chestii care sunt 'grele'.
Doar domeniul trebuie cumparat, daca e cu extensii de tip .ro sau .com etc.

Blogul meu religios http://regnabit.wordpress.com/ este parcat si el gratis. La Wordpress care nu e singurul si nu cere domeniu rezervat. Desigur, un blog nu e chiar cea mai buna formula de prezentare a ceva comercial (un blog e gandit pentru mai multi care participa si publica), in schimb are marele avantaj ca il puteti face in jumatate de ora, practic jucandu-va. Nu se poate spune acelasi lucru despre un sit, care mi-a mancat zile intregi pana l-am facut.

Succes !

28 Mar 2014, 20:38
Membru Junior

Multumesc. Pai jucandu-ma am si facut blogul si chiar asta e si ideaa, ca m-am gandit mai mult. Vreau un blog pe wordpress dar cu cativa euro gazduire web, pentru ca pe site-urile astea gratis ma tem sa imi las continut ca oricand ma pot trezi fara articole si informatiii plus poze si niste video-uri. Am luat legatura cu cineva recomandata de o amica, ofera la cativa euro hosting si domeniu .ro p viata. (Claus Web.ro)

16 Apr 2014, 12:31
Membru Junior

da, claus are hosting bun. hostingurile gratuite sunt un fel de black sheep in ale gazduirii, te trezesti ori fara blog, ori cu reclame puse aiurea

24 Apr 2014, 18:42
Profil WWW
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 16 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2