Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 32 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4
Este Masoneria anticrestina? 

Credeti ca masoneria este anticrestina?
Chestionarul s-a închis pe data de 02 Mai 2007, 13:35
da 82%  82%  [ 9 ]
doar anumite Loji sunt anticrestine 0%  0%  [ 0 ]
poate nu, dar ritualurile sunt incompatibile cu credinta crestina 9%  9%  [ 1 ]
nu stiu 9%  9%  [ 1 ]
Voturi totale : 11

Este Masoneria anticrestina? 
Autor Mesaj
Membru Junior

Mesaj Re: Este Masoneria anticrestina?
Normal ca justificari exista mereu, cu siguranta...Totusi, nu cred ca tine de religie ci pur si simplu de dorinta de a face parte din grupa celor puternici, adica cei bogati pentru a forma o putere adevarata si a se sprijini. E clar ca este vorba de bigatie, este exlcusiva pentru cei bogati, aceasta loja masonica, indiferent de religie. Avem ortodocsi, cel putin in tara care fac parte, exista catolici si altii de orice religie. Nu cred ca exista oameni dintr-o singura religie, e mult prea tentant pentru ei sa nu intre daca stiu ca bogatii lumii sunt parte si ei...

31 Ian 2014, 11:50
Membru Senior

Mesaj Re: Este Masoneria anticrestina?
Da, este din pacate. Sunt atei si sunt fascinati de ocultism. Deci anti - multe...
Dar refuz sa ii mistific sau sa le citesc organizarea si ce si-au masonerit pe acolo.
Cu cat se infurie mai tare, cu atat dau semne constructive pentru "indoctrinarea iudeo crestina". Sa se infurie daca au chef. Este dreptul lor ca fiinta umana cu simtaminte complexe.
Dar sa observam ca sunt liberi sa se infurie, nu ii fugareste nimeni cu torte, provocandu-i adica, intr-un scenariu dinainte stabilit.

03 Feb 2015, 12:48
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 32 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4