Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 19 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2  Următorul
Ordinul Franciscan Secular 
Autor Mesaj
Membru

Locaţie: SIBIU
Mesaj Ordinul Franciscan Secular
:( De mult timp,dar mai ales dupa martie 2000 am incercat in diverse moduri sa intru in O.F.S.(Ordinul Franciscan Secular)fost "TERTIAR" si nu am reusit.Cred ca nu am procedat corect sau nu am intervenit la locul potrivit.
Daca exista cineva care poate sa ma indrume in acest demers,ii adresez in mod special rugamintea de a ma ajuta.

20 Mar 2006, 10:56
Administrator

Locaţie: Cluj
Am sa rog sa se uite la intrebarea fratii franciscani. Voi trimite in curand cateva invitatii pentru aceasta intrebare, poate cineva va raspunde.

20 Mar 2006, 22:41
Profil YIM WWW
Membru

Mesaj Multumire pentru initiativa
Multumesc Domnule Radu ! Voi astepta in liniste,cu rabdare si cu speranta un raspuns. Sunt sigur ca faratii franciscani vor raspunde la invitatia dumneavoastra.Cu stima, IOAN.

21 Mar 2006, 08:08
Administrator

Am vorbit cu pr. Iosif Bisoc, care nu a reusit (inca) sa implice un frate franciscan in grup, dar mi-a transmis urmatorul mesaj:

Pr. Iosif Bisoc scrie:
Pentru cei interesat de Ordinul Terţiarilor îi rog să ia legătura cu asistentul provincial al terţiarilor, în persoana pr. Anton Acatrinei (adersa: Acatrinei Anton, OFMConv.: Noviciatul Franciscan, com. Traian, jud. Bacău, 607639-Prăjeşti, tel. + fax 0234/222000, 0745/229506).

Sper sa ajute cu ceva... Cam atat am putut face/afla.

29 Mar 2006, 09:22
Profil YIM WWW
Membru

Mesaj Multumire pentru raspuns
Multumesc,domnule Radu pentru raspuns si totodata Pr Iosif Bisoc pentru recomandarea facuta. Cu stima, IOAN.

29 Mar 2006, 14:13
Administrator

Situl http://www.ofmconv.ro/ isi (re)incepe viata. Ba mai mult, vor avea un forum. Probabil acolo se va putea inchega mai bine un dialog cu franciscanii.

03 Apr 2006, 17:39
Profil YIM WWW
Membru

Mai exista franciscani OFS, sau chiar simpatizanti pe forum?

31 Ian 2007, 09:08
Profil YIM
Membru

Da.Eu sunt interesat sa fac parte din O.F.S.Mi se pare prea putin spus simpatizant,dar nici nu am gasit modalitatea de a deveni membru al O.F.S. asa ca ramin conform expresiei dvs domnule endy un simpatizant.
ioandrn.

01 Feb 2007, 17:28
Membru

Da.Eu sunt interesat sa fac parte din O.F.S.Mi se pare prea putin spus simpatizant,dar nici nu am gasit modalitatea de a deveni membru al O.F.S. asa ca ramin conform expresiei dvs domnule endy un simpatizant.
ioandrn.

Pace si bunatate frate Ioan
Ma bucur nespus pentru faptul ca mai exista cineva cu care sa pot inpartasi spiritualitatea franciscana. In Arad, de unde sunt eu incercam sa foormam o comunitate pe langa conventuali, problema este ca comunitatea existenta deja, este vorbitoare de limba maghiara, noi dorind sa infiintam una de limba romana. Mai incercam pe langa observantii din Provincia Sf. Stefan, cei care de altfel sunt si mentorii mei.

02 Feb 2007, 08:16
Profil YIM
Membru

Mesaj raspuns pentru endy
PACE SI BINE !
Vreau sa va spun ca problemele noastre sunt identice pina la un punct si anume ultima fraza. Eu incerc la Provincia Franciscana"Sf.Iosif".O sa revin cind voi avea noutati despre acest subiect.Da,si eu ma bucur ca mai exista cineva cu aceiasi dorinta.Sa ne rugam pentru reusita actiunii noastre.
LAUDAT SA FIE ISUS CRISTOS!
Ioan

04 Feb 2007, 13:29
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 19 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2  Următorul