Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 713 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5 ... 72  Următorul
Scurte prezentari 
Autor Mesaj
Preot

Mesaj Scurte prezentari
Sunt Pr.Coriolan C.Muresan,Vicarul Judecatoresc al Episcopiei greco-catolice de Lugoj.Sunt doctorand in Drept canonic oriental.De scurta vreme sunt si Asistent spiritual al ASTRU si AGRU din Eparhia de Lugoj.

14 Mar 2006, 20:26
Profil YIM
Administrator

Locaţie: Lugoj
Ma numesc Raimondo-Mario RUPP, am terminat Facultatea de Teologie Pastorala la Blaj in 2003 si Masterul [teologie-Liturgica] la Oradea in 2005; Lucrez [din 2003] la Episcopia Greco-Catolica de Lugoj la biblioteca si arhiva dar ma ocup si de unele proiecte massmedia in partea de internet [site-ul de tineret al Ep.de Lugoj www.tgcl.cnet.ro, care are si un forum, site-ul par. gr-cat. Arad-Centru www.gcatolicarad.cnet.ro], administrator al inca 2-a grupuri yahoo de discutii si redactor-coordonator al Revistei de tineret "Magnificat", si [cum de mi-a scapat?], de curand co-administrator la invitatia de colaborare a lui Radu, in acest forum.

www.tgcl.cnet.ro

Ultima oară modificat de raimondo-mario pe 15 Mar 2006, 23:11, modificat 1 dată în total.

14 Mar 2006, 21:08
Profil YIM WWW
Administrator

Locaţie: Cluj
Mesaj James, James Bond
Radu, Radu Capan, ca să mă iau după James, James Bond. Sunt editor la Catholica.ro şi ProFamilia.ro împreună cu soţia. Realizator şi al altor situri precum Cnet.ro, DiasporaCatolica.ro, Bru.ro, Greco-Catolica.ro, Viata-Crestina.ro, GalaxiaGutenberg.ro (chiar şi Ercis.ro, dar acum întreţinut de ieşeni) ş.a.m.d. Mă ocup şi de reviste electronice: Familia creştină şi Lumea Catholica. Căsătorit cu Oana şi tată a trei minunaţi copii: Teodora, Matei şi Ştefania. Situl personal al familiei noastre spune mai multe: :arrow: http://www.capan.ro

14 Mar 2006, 21:30
Profil YIM WWW
Administrator

Mesaj Scurta prezentare
Salutare, numele meu este Dragos, locuiesc in Iasi, am absolvit Facultatea de Economie si Administrarea Afacerilor, sectia IE si in prezent urmez cursurile postuniversitare ale aceleiasi facultati (spec. Informatica de gestiune). Acum, prin bunavointa lui Radu, co-administrez prezentul forum

Ultima oară modificat de dragos pe 21 Aug 2007, 15:43, modificat 1 dată în total.

15 Mar 2006, 22:29
Moderator

Locaţie: Cluj-Napoca, Romania
Mesaj Scurta prezentare
Ma numesc Tonny-Leonard Farauanu, sunt originar din Bacau, dar am studiat 2 ani la Facultatea de Teologie Greco-Catolica din Cluj, sectia teologie-asistenta sociala, dupa care am continuat studiile in Gaming, Austria, la International Theological Institute for Studies on Marriage and the Family (http://www.iti.ac.at), unde am obtinut masterul, licenta canonica si acum sunt pe cale de a-mi finaliza doctoratul in teologie. Sunt greco-catolic (am facut transferul in BRU, fiind botezat romano-catolic). Iubesc mult ritul bizantin (de aceea am facut transfer de rit) si spiritualitatea rasariteana. Cam atat deocamdata :)

Ultima oară modificat de leonard pe 23 Ian 2010, 14:38, modificat 1 dată în total.

16 Mar 2006, 21:18
Profil WWW
Administrator

Locaţie: Montreal, Canada
Ma numesc Ioan Banea, credincios greco-catolic. De 10 ani traiesc, impreuna cu familia, in Canada, langa Montreal. De meserie sunt inginer calculatorist si lucrez de peste 20 de ani ca programator.
Realizarea mea cea mai importanta o consider familia, chiar daca nu toate sunt perfecte.

16 Mar 2006, 21:40
Profil WWW
Membru Junior

Ma numesc Petru Aga absolvent al Seminarului Teologic Ortodox din Arad,Licentiat al Facultatii de Teologie Ortodoxa din Arad sectia Pastorala si Masterul (Teologie-Istorie -Patrologie)tot din Arad.Sunt casatorit .Crescut de mic in spiritul dreptei credinte si iubind Biserica ,imi place mult ritul bizantin ,simt chemarea pentru preotie si imi doresc mult sa fiu preot.

17 Mar 2006, 08:49
Profil YIM
Membru Senior

Locaţie: Bucuresti

sunt botezata ortodox, dar crescuta intr-un mediu ateu convins
mi-am dorit sa ma calugaresc si am batut la portile unei manastiri - acolo am aflat ca si pentru calugari Crestinismul este impartit in Ortodoxie si Catolicism (nu stiam)
mi s-a recomandat o manastire ortodoxa, dar am considerat ca a fost un semn de la Dumnezeu ca a fost sa ajung la manastirea catolica
maica superioara m-a invatat sa-mi fac cruce, mi-a dat un catehism mic si mi-a recomandat sa merg la biserica catolica de care apatineam
am inceput sa particip la Liturghie, la intalnirile cu tinerii...
apoi am facut si teologia romana-catolica la Institutul Sfanta Tereza din Bucuresti

sunt casatorita catolic cu un catolic

17 Mar 2006, 09:48
Preot

Mesaj Pr. Cristian Vacaru
MI-a venit si mie randul sa ma prezint.
Mai intai vreau sa-i felicit pe toti cei care au luat aceasta decizie a demararii acestui Forum. Fie ca Domnul sa-i dea viata cat mai lunga si subiecte cu raspunsuri cat mai constructive.

Eu sunt Cristian Vacaru, preot romano-catolic, originar din Sabaoani, Neamt, dieceza de Iasi. Dupa hirotonirea preoteasca ce a avut loc pe 24 iunie 1997 am fost vicar la Valea Mare, jud. Bacau, administrator parohial si apoi paroh la Siret jud. Suceava, si de pe 2 mai 2002 ma aflu in Israel ca asistent spiritual al muncitorilor romani aflati la lucru aici.

De cand ma aflu aici am avut ocazia sa cunosc si eu cate ceva din tainele Internetului, dar recunosc ca sunt abia la inceput. Multe chestii tehnice de aici ma depasesc dar incerc (chiar cu riscul de a-i sâcâi pe unii) sa pricep cate ceva.

Ma ocup de situl www.romcatil.cnet.ro

Mult succes tuturor!

17 Mar 2006, 20:55
Preot

ma numesc gabriel buboi, sunt preot din dieceza de lugoj, momentan fac un master in ecumenism.

18 Mar 2006, 09:43
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 713 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5 ... 72  Următorul