Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 62 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Următorul
Condica de sugestii 
Autor Mesaj
Membru

Mesaj Re: Condica de sugestii
Este cam pustiu in bisericile voastre, pentru ca totul depinde de vremuri si imprejurari, tendinta actuala este una cam a "agitatiilor", oamenii sunt fortati la complexitate in lume si asta se rasfrange asupra bisericii.
Eu zic sa saltati de bucurie,
cu cat mai mic numarul de om, apropiat de cel familial in doi si copii, cu atat mai apropiat de zilele intai.

15 Apr 2012, 20:26
Membru Senior

Lăudat fie Isus!
Man Teodor scrie:
Este cam pustiu in bisericile voastre, pentru ca totul depinde de vremuri si imprejurari, tendinta actuala este una cam a "agitatiilor", oamenii sunt fortati la complexitate in lume si asta se rasfrange asupra bisericii.
Eu zic sa saltati de bucurie,
cu cat mai mic numarul de om, apropiat de cel familial in doi si copii, cu atat mai apropiat de zilele intai.
Oare ce vreți să spuneți?

15 Apr 2012, 21:38
Membru

Eu vad o continuare, nu merita intotdeauna insistenta in a cauta pe frate, eu am incercat, caci si acolo depinde iarasi de vremuri si imprejurari, Dumnezeu face in Voia Lui, dar omul ratacit are libertatea de a alege inca, precum scrie in Sfintele Scripturi, in Apocalipsa: daca se intineaza sa se intineze, daca se sfinteste sa se sfinteasca, adica ii zici oii iar ea alege, cine o poate ridica de pe marginea prapastiei? decat Pastorul.

Ultima oară modificat de Man Teodor pe 15 Apr 2012, 22:03, modificat 1 dată în total.

15 Apr 2012, 21:59
Membru Senior

Locaţie: Alba Iulia
de dragul limbii române... intr-o afirmatie se foloseste "doar", nu "decat".

omnis terra veneratur

15 Apr 2012, 22:02
Profil YIM
Membru

Sa-si vada fiecare de treaba.
Acesta e treaba la toti ne creste capul, toiageala ce am primit a fost buna, cum sa-i ajut pe altii sa inteleaga? Nu toata lumea intelege, eu l-am explicat, ca nu are rost, e desertaciune, la sapa cu fiecare, sa stiu sa ma las de meserie, de ce nu spuneti direct, sa stie tot omul?

15 Apr 2012, 22:15
Membru

Nu sunt perfect, doar Pastorul stie, nu interpretez totul cum trebuie, inteleg acum cercurile, iubesti aproapele, familia, biserica, natia, europa, lumea pana in capatul ei, suntem prosti toti de jos, fiecare sa-si vada de treaba, nu exista alta cale, ori iubesti ori nu faci nimic, lumea intreaga e corectata, prinsa in lat si normal. Eu am gresit, nu inteleg de ce nu spuneti direct, simplu. Trebuie atata scormonit, pana veniti si discutati, e simplu il prinzi pe om, ii spui ca stii totul despre el, ii dovedesti, si tace. Care isi iubeste familia ramane acolo, care vrea mai mult merge si la biserica, munceste si tot asa.

15 Apr 2012, 22:29
Membru Senior

Locaţie: Tinuturile Loarei, Franta
Pe aici mai scrie cu regularitate doar dl Dan Anghel, care ne ţine la curent cu calendarul. Doar când mai apare câte un duh pe la Medjugorje mai scrie şi dna Comşa.
Postări propriu-zise mai are, tot mai rar, dna MariaB şi dl Nae. Uneori mai postez şi eu, când mă aflu în intervalul dintre două banări. Deci, în chip de forum, dna MariaB, dl Nae şi cu mine avem un fel de menage a trois. În faţa unui calendar de perete şi pe fond de poveşti balcanice.

Cam puţin, dom' administrator, pentru un forum. Chestiunea, ridicată şi de Lenin, e următoarea: "Ce este de făcut?"

12 Sep 2012, 10:29
Membru Senior

Locaţie: Buzau-Romania
Non sum dignus scrie:
Cam puţin, dom' administrator, pentru un forum. Chestiunea, ridicată şi de Lenin, e următoarea: "Ce este de făcut?"

Eu multumesc de aprecieri, la mine cred ca este de admirat consecventa si regularitatea cu care postez, altii s-ar fi lasat pagubasi de mult; in calitate de otodox ecumenist imi face deosebita placere sa intru pe siteurile cam tuturor confesiunilor religioase, am de invatat cate ceva de la fiecare si fac in asa fel incat sa nu intru in conflict cu nimeni; cat despre ce este de facut de aici incolo aici, numai unul singur stie!

13 Sep 2012, 08:32
Membru Senior

Non sum dignus scrie:
[...] Chestiunea, ridicată şi de Lenin, e următoarea: "Ce este de făcut?"

Pe mine ma bate gandu' unui topic nou... ca tot se implinesc 50 de ani. Da' nu ma prea incumet, ca de fel nu-mi place galceava. :(

17 Sep 2012, 13:28
Membru

Locaţie: Germania
Si eu ma uit destul de frecvent pe forum si abia daca vad cate o postare (in afara de d-l Dan Anghel, dar nu-i putem cere sa tina de unul singur toate subiectele). Nu mai scrie nimeni nimic ?

20 Sep 2012, 19:47
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 62 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Următorul