Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 36 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4  Următorul
Dacā doriţi sā susţineţi forumul 
Autor Mesaj
Administrator

Locaţie: Cluj
Eu am vazut o reclama tot in germana la mp3 si filme, si scrie si "erotike" parca. Din fericire se pot filtra, asa ca cel putin acea reclama nu va mai apare. Altele insa nu stiu... Pana acum destul de curat!

24 Apr 2007, 18:34
Profil YIM WWW
Membru Senior

Daca vad una de aceea, voi semnala, nu ma uit des pe reclame, in germana nu exista cuvantul "erotike", insa poate e un tertip pentru a trece de filtrele Google.

24 Apr 2007, 18:38
Membru Senior

Trebuie sa-ti multumesc ca datorita reclamei cu detectoarele de radar in fine o sa reduc veniturile politailor din buzunarele lor.
De mult cautam unde si numai pe internet nu am facut-o.

Daca mai ai unele asemenatoare eu zic ca esti o mana cereasca!

01 Mai 2007, 00:11
Administrator

In prima etapa am avut reclame afisate doar jos de tot. Nu deranjau. Apoi am pus o mica linie sus, ineficienta. Acum avem un banner de reclame si sus, motivul fiind unul singur: trec zile intregi, mii de afisari, si uneori nici un click. Ca intotdeauna, nu incurajam clickurile, caci ar fi impotriva politicii Google AdSense. Dar poate fiind sus vor fi mai vizibile si eficiente. (La sfarsitul acestei luni ar urma prima emitere de cec, sosire probabil intr-o luna, ridicare bani in 1-2 luni... deci poate in toamna pot sa am un raspuns privitor la cat de mult ne pot ajuta reclamele pentru sustinerea siturilor.)

Imi cer scuze fata de cei deranjati de noua schimbare. Si vor mai tot fi, pana gasim solutia cea mai buna (eficienta pentru finantare dar si pentru utilizatori).

O vacanta frumoasa in continuare, tuturor!

PS: voi lasa totusi doar sus reclame, un singur bloc de reclame...

16 Iul 2007, 18:33
Profil YIM WWW
Membru Senior

Locaţie: Bucuresti
voi lasa totusi doar sus reclame, un singur bloc de reclame...
e ok cu reclamele sus

in josul paginii, prea erau ascunse...

17 Iul 2007, 08:17
Administrator

Locaţie: Montreal, Canada
Am gasit aceasta reclama la google: http://www.europeanspermbank.com/?gclid ... Pgod4yvzYA

Nu e prima data cand am vazut-o, dar numai acum am avut timp s-o mentionez...

02 Sep 2007, 03:22
Profil WWW
Administrator

Astazi a venit ziua platilor de toamna: peste 900 RON care nu au reprezentat nici o problema datorita unei amabile doamne de pe acest forum. Concluzia: timp de 6 luni avem liniste. Urmatoarea plata va fi in martie. Probabil la inceput de 2008 voi mai face niste apeluri, dar evident si pana atunci daca sunt persoane dornice sa doneze in vedea cheltuielilor de hosting o pot face. Banii raman in cont pana la momentul platii, asa dupa cum s-a intamplat acum.

Cat despre banii pe reclame - pentru cei dornici sa stie - acum cateva saptamani am incasat primul cec. Pe drum este al doilea. Iar de azi Google plateste prin Wester Union, in RON, fara taxe. Ar putea deveni deci o sursa de venit lunara. Semnificatia ei? Nu prea mare. Iar din iulie veniturile merg in jos (clickuri mai putine si mai slab platite). Pentru moment vor intra la cheltuieli de natura tehnica, dar urmeaza niste sedinte pe aici (Episcopia de Cluj) pentru aspectele financiare. Lucrurile nu prea mai pot continua in regimul actual de subplata, dar aceasta e o alta problema.

Vestea buna este ca sase luni zecile de situri gazduite de noi prin WebFactor sunt in pace. Yeeeeee!!!!!!!!!!!!!! Forumul, CNet.ro, alte multe situri ale unor parohii, ordine religioase, asociatii laice... Multumim donatoarei si Domnul sa va rasplateasca asa cum doar El stie!

28 Sep 2007, 18:44
Profil YIM WWW
Membru Senior

Banuiesc ca prin martie vine randul unei noi plati, nu Radu?
Cam cat ar trebui sa fie valoarea aceasta?

Parerea mea este ca ar trebui deja sa ne gandim care dintre noi este dispus si poate sa sprijine financiar portalul si forumul catolic.

16 Ian 2008, 00:35
Administrator

Da, ai dreptate, va veni randul unei noi plati. Ultima plata a fost astfel (suma, data, tip plata)

€267.75 23/09/2007 Transfer Bancar

(la suma aceasta s-au mai adaugat cativa euro ca sa fie plata pe sfarsit de luna si comisionul... parca 290euro in total...)

Deci pe 23/03/2008 va sosi urmatoarea factura. Suma va fi cam la fel, costurile nu au crescut. Spun "cam la fel" pentru ca de vreo trei luni luna de luna depasim latimea de banda alocata (e 50GB). Pentru moment WF nu ne-a penalizat, fiind depasiri de 1-2-3GB. Dar sunt sigur ca va tot continua cresterea, pentru ca toate siturile (fie mici, fie mari) merg bine, cu tot mai multi vizitatori, asa ca pana in martie probabil va trebui sa fac pasul de a mai cumpara vreo 20GB latime de banda. De altfel pe serverul Linux (unde avem forumul, CNet.ro si alte situri) am inghetat acceptarea de noi situri catolice din motive de latime de banda. Ar fi bine sa putem "redeschide", pentru ca din cand in cand mai sunt cereri de hosting pentru noi situri parohiale (cel mai recent sit gazduit de noi: http://www.inimamariei.cnet.ro ).

Va trebui incet incet sa incepem apelurile pentru finantare.

16 Ian 2008, 09:48
Profil YIM WWW
Membru Senior

Asadar, cu toate cresterile posibile inseamna undeva la 350 Euro?
Adica 1250-1300 RON?

Imi permit atunci sa propun ca cei care sunt dispusi sa ajute, sa-l contacteze pe Radu pentru vreo oferta sau sa trimita suma la care s-a gandit deja in contul propus. Ok?

21 Ian 2008, 15:19
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 36 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4  Următorul