Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 36 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4
Dacā doriţi sā susţineţi forumul 
Autor Mesaj
Administrator

Locaţie: Cluj
Mesaj Re: Dacā doriţi sā susţineţi forumul
Am fost astăzi de am plătit factura, partea fixă (990.68 RON). Rămâne să vedem dacă vom avea penalizările de lăţime de bandă de plătit şi cât va fi anume. Mulţumesc tuturor celor care au contribuit la plata facturii. Avem alte şase luni de linişte. Practic abia în martie 2009 vom vorbi din nou de strâns bani. Eu între timp cochetez cu ideea unui cont Amazon S3 pentru fişiere: dacă e cineva ce are experienţa tehnică cu acest serviciu l-aş ruga să îmi spună. Cred că ne-ar ajuta să ne mai extindem fără să creştem prea mult cheltuielile. Dacă nu fac ceva schimbare până în martie... atunci în martie cu siguranţă va creşte plata necesară. Cumva sper să găsim ceva convenient.

23 Sep 2008, 16:05
Profil YIM WWW
Administrator

A inceput de cateva zile "campania" de primavara pentru strangerea de fonduri pentru factura din martie. Acum suma vizata este mai mica. Daca cineva poate si doreste sa sustina suita de situri ce include forumul, Catholica.ro si altele, este invitat la pagina

http://www.catholica.ro/varia/donatii.asp?campanie

Pana acum avem 2 donatii. M-a luat gura pe dinainte si am spus ca o treime din suma exista, dar am confundat niste cifre. In fapt pana acum avem 25% asigurat. Suma totala vizata este de 700 de lei.

Multumesc donatorilor din trecut si celor ce li se vor alatura acestora.

04 Mar 2009, 15:54
Profil YIM WWW
Administrator

In acest moment avem 33% din suma asigurata si cateva promisiuni de donatii.

09 Mar 2009, 11:55
Profil YIM WWW
Membru Senior

Mesaj Probleme cu Paypal
Din motive de securitate eu nu vreau sa imi leg contul de paypal de cartile mele de credit. Din acest motiv cu cateva zile in urma am initiat un transfer electronic care contul meu paypal urmand ca dupa aceea sa fac donatia; asa am procedat si data trecuta. De data aceasta, din nefericire, sistemul imi tot cere un numar de carte de credit legata de paypal. Dupa mine fie platesc cu paypal, fie cu carte de credit, nu vad de ce trebuie combinate. Daca cunoasteti o solutie pentru problema, va rog sa ma informati. Am crezut ca se intampla din cauza ca acum sunt in afara SUA, au nevoie de garantii suplimentare anti frauda, asa ceva (acum ma aflu in delegatie, in sudul Argentinei, in Patagonia) M-am legat insa prin Proxi, cu un computer din California de la mine din birou si deci serverul vede ca ma leg din USA, si am aceeasi problema.

Post Scriptum. Am trimis un email la paypal, insa nu stiu daca problema s-a rezolvat de la sine sau din cauza emailului. Am incercat din nou dupamasa si de data asta legatura care am facut-o data trecuta a functionat. Am folosit tot proxi-ul din California.

09 Mar 2009, 21:01
Administrator

Confirm primirea banilor. Situatia este prezentata actualizat la

http://www.catholica.ro/varia/donatii.asp?campanie

Am ajuns la 83%. Problema este ca eu plec azi din localitate si nu voi avea acces la internet, probabil, pentru cateva zile.

Multumesc tuturor celor care s-au implicat.

10 Mar 2009, 14:54
Profil YIM WWW
Administrator

Am trecut de 100%, ceea ce este excelent. E drept si ca obiectivul a fost scazut semnificativ. Oricum, multumesc foarte mult. Au fost implicati si cel putin 2 forumisti in donatii, asa ca lor le putem atribui de exemplu eliminarea (de vreo 2 saptamani) a reclamelor de pe forum. Oricum aici mergeau cam slab, si cum dintre forumisti unii sunt inimosi si ajuta m-am gandit ca as putea foarte bine elimina reclamele ca recunostinta pentru ei, dar nu numai.
=D>

16 Mar 2009, 21:52
Profil YIM WWW
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 36 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4